Jarosław Kaczyński otrzymał medal “Zło dobrem zwyciężaj”


[adrotate group=”9″]

18 kwietnai 2012

Obchody II rocznicy pochowania pary prezydenckiej na Wawelu rozpoczęły się konferencją pt “Jak być niezłomnym w dzisiejszej Polsce”. Konferencja rozpoczęła się o godzinie 12:45 w Filharmonii Krakowskiej. Głos zabrali między innymi: Jarosław Kaczyński, Ewa Stankiewicz, Andrzej Nowak, a także Adam Kalita.

Wielkim zaszczytem dla nie jest to, że mogę w imieniu trzynastu kapłanów należących do kapituły odczytać przynajmniej skróconą listę tych, którzy należą do kapituły. Ale chcę jeszcze nadmienić, że jestem współtwórcą programu edukacyjnego „Katyń – ocalić od zapomnienia”, który był pod patronatem pana prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego. Program polega na tym, że sadzimy jednego dęba na cześć tego oficera, który zginął w Katyniu, bądź innych miejscach kaźni.

Medal „Zło – dobrem zwyciężaj” przyznawany jest od 1998 roku. Tym medalem wyróżniliśmy w katedrze polowej Wojska Polskiego, pośmiertnie w 2010 roku, pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę Marię. Pośmiertnie, też tego samego roku, wyróżniliśmy pana generała Andrzeja Błasika. Za życia jeszcze wyróżniliśmy pana prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i pana Władysława Wasiaka. A dziś mamy zaszczyt, kapituła wymieniona, przyznała medal „Zło – dobrem zwyciężaj” za szerzenie pamięci o męczennikach, bohaterach i mężach stanu niezłomnemu rycerzowi Rzeczpospolitej panu Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Facebook Comments

Related posts