O nas

Redaktor naczelny
Marek Czapla

informatyk, dziennikarz, operator kamery, montażysta. Autor filmów dokumentalnych i reportaży wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. na Polonijnym Festiwalu Multimedialnym POLSKIE OJCZYZNY (2012) – nagroda za film „Szlakiem Wołyńskich Krzyży”. Założyciel i właściciel Niezależnej Telewizji Internetowej <www.program7.pl> (2010). Zastępca redaktora naczelnego w miesięczniku „Wiadomości Gminne Czernichowskie” <www.wiadomoscigminneczernichowskie.pl>. Za społeczną działalność dziennikarską i krzewienie postaw patriotycznych odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi (2017). Krakowianin od urodzenia.

 

Drodzy widzowie.

Oddajemy do Waszej dyspozycji stronę, na której zgromadziliśmy sporo własnych materiałów wideo. Są to materiały o różnej tematyce i o różnej formie przekazu – od wykładów historycznych po wiersze. Na tej stronie można zobaczyć to czego nie pokażą żadne media w Polsce. Zajmujemy się krzewieniem tego, co jest prawdziwie polskie. Nie ulegamy wpływom i naciskom. Nie idziemy z tak zwanym duchem czasu i pozornego postępu. Nie gonimy za sensacją.

W 2011 roku nasz film zajął II miejsce na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Nagrodę tę otrzymał film Marka Czapli pod tytułem „Wołyńska historia opowiadana krzyżami”. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt. W maju 2011 roku powstała druga część filmu pod tym samym tytułem, a we wrześniu 2011 roku zakończyliśmy prace nad trzecim filmem o tematyce wołyńskiej pod tytułem „Szlakiem wołyńskich krzyży”. Zdjęcia do wszystkich tych filmów były kręcone na Wołyniu, gdzie jeździliśmy kilkakrotnie. Najważniejszą sprawą jest jednak to, że sprawiliśmy, że przemówiły wołyńskie dzieci, o których w Polsce już prawie zapomniano. Film “Szlakiem Wołyńskich Krzyży” otrzymał III nagrodę na Polonijnym Festiwalu Multimedialnym “POLSKIE OJCZYZNY 2012″

W 2016 roku światło dzienne zobaczył nasz film odsłaniający tajemnice krakowskich kopców “Azymut 66 – Astronomiczna tajemnica Krakowa” . Film ten powstał na podstawie pracy prof. Władysława Górala z AGH, który odkrył zależności astronomiczne miedzy tymi najstarszymi budowlami.