Przemyśl: Patrole obywatelskie po incydentach z udziałem “studentów”

Podkarpaccy kibice na swojej stronie na dużym portalu społecznościowym informują, że po kilku incydentach z udziałem „studentów medycyny” z krajów bliskiego wschodu doszło do zjednoczenia środowisk kibicowskich w celu poprawy bezpieczeństwa w Przemyślu. „Studenci medycyny” przedostali się na teren Polski wraz z uchodźcami z Ukrainy przez polsko–ukraińskie przejścia graniczne.

Podkarpaccy kibice piszą:

Podkarpaccy Kibice (FB)

„W Przemyślu po siłowej próbie wtargnięcia do Szkoły Podstawowej nr 5 (w której ulokowano kobiety oraz dzieci) oraz pocięciu nożem młodej kobiety na dzielnicy Zasanie a także licznych kradzieży sklepowych dokonanych przez imigrantów ekonomicznych z bliskiego wschodu, w dniu 01.03.22 doszło do zjednoczenia lokalnych środowisk kibicowskich.

Działania grup kibicowskich polegały na:

legitymowaniu oraz odprowadzeniu osób bez dokumentów siedzących w parkach, kamienicach, podwórkach, w blokach, na schodach przed klatkami na dworzec skąd pociągiem opuszczali miasto.

Do działań zaangażowali się przedstawiciele:

Polonii Przemyśl,

Czuwaju, Przemyśl,

JKS-u Jarosław,

Łady Biłgoraj,

Karpat Krosno.

Przeprowadzona akcja oczyszczania miasta spotkała się z dużą aprobatą mieszkańców w szczególności kobiet.”

Zaczęło się oda ataku nożownika w Medyce, w jednym ze sklepów spożywczych. Mężczyzna wszedł za ladę i nożem zaatakował sprzedawcę. Sprzedawca potrafił się obronić i zatrzymał agresora aż do przyjazdu policji.

– Mogę potwierdzić, że doszło do takiego zdarzenia – zaznacza aspirant sztabowy Małgorzata Czechowska z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu cytowana przez portal SE.pl. Wiadomo, że nożownik jest  obcokrajowcem, ale nie obywatelem Ukrainy.

W ciągu kilku godzin pojawiło się mnóstwo informacji o innych incydentach z udziałem „studentów medycyny”. Podkarpacka policja jednak uspokaja uspokaja i twierdzi, że nie odnotowano większej ilości zdarzeń.

 

Facebook Comments

Related posts