Pomalowali napisy na sowieckim pomniku – zatrzymała ich policja

Jak informuje Biuro Prasowe stowarzyszenia więźniów politycznych NIEZŁOMNI, dziś w nocy 16/17 stycznia 2016r  w parku Skaryszewskim w rocznicę wkroczenia okupanta ruskiego do ruin Warszawy z inicjatywy KPN – wzorem małego sabotaż szarych szeregów – patriotyczna młodzież, Strzelcy,  z udziałem Solidarnych 2010, przedstawicieli Klubu Gazety Polskiej –  patrioci  przyozdobili monument zbrodniczej armii sowieckiej (z 1920 , 1939 i 1944 roku która okupowała Polskę do 1993 roku) znakami Polski Walczącej (Kotwicą) i napisem przypominającym IV rozbiór Polski z 17 września 1939 r. czyli pakt Hitler-Stalin o podziale europy .

p0 (1)Już po udanej akcji malowania na rondzie Waszyngtona policja  o godzinie  20.00 zatrzymała trzech działaczy niepodległościowych: Adama Słomkę (KPN), Zygmunta Miernika (Niezłomni) i Eugeniusza Szostaka (Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych)  oraz dodatkowo przypadkowego przechodnia. 

Przewieziono ich na komendę na ul Grenadierów. Adama Słomkę trzymano  cztery godziny ze skutymi kajdankami rekami do tyłu. Był on zrzucony ze schodów i kopany przez funkcjonariuszy policji – najagresywniejszym był sierżant Emil Grzyb.

Dopiero po interwencji poselskiej przybył oficer inspekcyjny Komendy Głównej i zatrzymanych zwolniono około północy.

Zatrzymani i poszkodowani domagają się zabezpieczenia nagrań z monitoringu komendy policji.

Pobity A. Słomka opuścił komendę dopiero około godziny 4 nad ranem. Odmówiono mu pomocy lekarskiej, zawiadomienia rodziny i adwokata mec. Antoniego Łepkowskiego.

Przed komenda obecna była ekipa TV z Ewą Stankiewicz.

Policja stawia zatrzymanym w wolnej Polsce  zarzuty „umieszczania rysunku na pomniku wdzięczności Armii  Czerwonej”

slady po kajdankah FullSizeRender (4)Zaraz po zwolnieniu z komendy Adam Słomka został odwieziony prywatnym samochodem do szpitala Grochowskiego gdzie dokonano kompleksowych badań z racji śladów pobicia ( m.in prześwietleń żeber i kręgosłupa).Lekarze podali domięśniowo silne leki przeciwbólowe. Wymagane jest dalsze leczenie i konsultacje zdjęć kręgosłupa.

Trwa walka z elementami sowieckiej okupacji i hegemonii. Domagamy się ich usunięcia, tak jak ostatnio w Nowym Sączu! – pisze Biuro Prasowe stowarzyszenia więźniów politycznych NIEZŁOMNI.

 

 

 

Image scan1Image scan2Image scan3

Facebook Comments

Related posts