28-30 czerwca odbył się Festiwal Orle Gniazdo

o2W dniach 28-30.06 odbyła się pierwsza w Polsce impreza muzyczna o charakterze narodowym – Festiwal Orle Gniazdo.

Festiwal był dla organizatorów była wielkim wyzwaniem. Już od momentu ujawnienia pierwszej lokalizacji festiwalu ( w Siewierzu ) dziennikarze z obcych gazet dla Polaków rozpoczęli rozpowszechnianie insynuacji na temat organizatorów, a także samego festiwalu. Pod naporem polskojęzycznych gazet, „mieszkańców”, wójta, a także milicji festiwal musiał zmienić lokalizację.

W festiwalu wzięło udział około pół tysiąca uczestników. W śród nich byli goście z Czech, Słowacji, Węgier, Włoch, Francji, a nawet z Norwegii.

o3W pierwszym dniu, w piątek wystąpili: m.in Ptaku, Basti, Irydion oraz węgierski Utolsó Védvonal.

Sobotnie koncerty rozpoczął występ zespołu Wilcze Stado. Następnie zagrali: Rewolta, Prawy Prosty, Legion Twierdzy Wrocław, Old Firm, All Bandits, Nessuna Resa, Obłęd i Tormentia.

W niedzielę wystąpili Stalag oraz Nordica.

Uznanie należy się organizatorom tej wyjątkowej imprezy, którzy w pocie czoła i nie raz własnymi rękami pracowali, aby Festiwal Orle Gniazdo stał się faktem.

o1Dla ciekawych informacja: Policja nie interweniowała, milicja też nie interweniowała, natomiast nie obyło się bez złośliwości ze strony władz wiejskich.

M.C.

 

[fotografie dzięki organizatorom]
 
Więcej o szkalowaniu organizatorów FOG: https://www.program7.pl/dziennik-zachodni-podjal-probe-storpedowania-festiwalu-orle-gniazdo/
Facebook Comments

Related posts