“Rycerz Niezłomny” w Skawinie


W Skawinie, w sobotę 2 lutego 2013 roku, w kościele pw. Miłosierdzia Bożego odbył się wyjątkowy spektakl teatralny. Sztuka „Rycerz Niezłomny” wystawiona przez Theatrum Mundi w reżyserii Anny Osławskiej przyciągnęła publiczność ze Skawiny, a także z Krakowa.

„Rycerz Niezłomny” jest z jednej strony opowieścią o życiu i śmierci św. Maksymiliana Kolbego. To także próba przybliżenia miłości bohatera tytułowego do Matki Bożej, która towarzyszy widzom od pierwszych scen. Jest to także opowieść o powstaniu i rozwoju „Rycerza Niepokalanej” – założonego przez św. Maksymiliana miesięcznika katolickiego wydawanego Krakowie, Grodnie, Niepokalanowie, ale także w Japonii.
Myślę, że zamierzenie scenarzysty i reżysera spektaklu, żeby spotkanie ze św. Maksymilianem przekroczyło wymiar teatralny, a stało się wejściem w krąg tajemnicy człowieczeństwa sięgającego świętości udało się zrealizować.

Świetna gra aktorów, doskonała praca operatorów dźwięku i światła oraz starannie wyreżyserowane sceny pozwalają widzowi podążać w ślad za św. Maksymilianem niemal uczestnicząc w jego drodze.

MC

Facebook Comments

Related posts