I Pielgrzymka Ludzi Pracy do Sanktuarium bł. Jana Pawła II


[adrotate group=”9″]

1 maja 2012 roku w Sanktuarium Jana Pawła II “Nie lękajcie się” w Krakowie odbyła się uroczysta msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem księdza kardynała Stanisława Dziwisza.  W dzień 1 maja obchodzono  I rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II. Do Sanktuarium Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach przybyła I Pielgrzymka Ludzi Pracy.

* * *

Gromadzimy się w tym wyjątkowym miejscu, w Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II by dziękować Dobremu Bogu za dar jego beatyfikacji. W pierwszą rocznicę tego wydarzenia zanosimy hymn dziękczynienia za dar posługi i życia naszego Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujemy za opatrznościowego papieża, który stał się we współczesnym świecie żywym obrazem Jezusa Dobrego Pasterza. Przychodzimy właśnie tutaj aby we wspólnocie kościoła, wraz z Metropolitą Krakowskim naszym księdzem kardynałem Stanisławem Dziwiszem prosić o wstawiennictwo błogosławionego dla całego kościoła a szczególnie kościoła krakowskiego, z którego wyszedł i który tak bardzo ukochał.

Gromadzimy się aby dziękować Wszechmogącemu Bogu za dar beatyfikacji Jana Pawła II. Ta uroczystość stała się też okazją do zainaugurowania diecezjalnej Pielgrzymki Ludzi Pracy. Błogosławiony Jan Paweł II mówił; „Przychodziłem tutaj zwłaszcza w okupacji, gdy pracowałem w pobliskim Solwaju. Do dzisiaj pamiętam tę drogę, która prowadziła z Borku Fałęckiego na Dębniki, którą odbywałem codziennie przychodząc na różne zmiany w pracy. Przychodząc w drewnianych butach, takie się wtedy nosiło. Jak można sobie było wyobrazić, że ten człowiek w drewniakach kiedyś będzie konsekrował bazylikę Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach?”.

no images were found

Facebook Comments

Related posts