II rocznica pogrzebu pary prezydenckiej na Wawelu – Marcin Wierzchowski


[adrotate group=”9″]

18 kwietnai 2012

Obchody II rocznicy pochowania pary prezydenckiej na Wawelu rozpoczęły się konferencją pt “Jak być niezłomnym w dzisiejszej Polsce”. Konferencja rozpoczęła się o godzinie 12:45 w Filharmonii Krakowskiej. Głos zabrali między innymi: Jarosław Kaczyński, Ewa Stankiewicz, Andrzej Nowak, Adam Kalita oraz Marcin Wierzchowski.

Dla mnie to wielki zaszczyt być tutaj razem z państwem. Miałem też ten honor pracować z prezydentem Lechem Kaczyńskim i z jego małżonką. W zeszłym roku gdy zaczęły się zbliżać uroczystości I rocznicy tej strasznej tragedii ja i kilku moich kolegów, którzy pracowaliśmy w kancelarii postanowiliśmy dodać coś od siebie. Zrobić coś co upamiętni prezydenta, panią Marię Kaczyńską a także 94 osoby, które zginęły w tej strasznej tragedii. I jeden z nas powiedział; chłopaki jedźmy rowerami do Krakowa. I pojechaliśmy. Pojechaliśmy przez miasta i wsie w których był pan prezydent. Tam dzięki parlamentarzystom i samorządowcom umożliwili nam spotkania z mieszkańcami. Rozmawialiśmy i opowiadaliśmy o panu prezydencie o tym jakim był wspaniałym człowiekiem, jakie krzewił idee.

W tym roku zdecydowaliśmy się pojechać znowu. Jest nas więcej. Przyjechało nas 9. Zrobiliśmy prawie 500 kilometrów. Wyjechaliśmy w piątek, dziś dotarliśmy na Wawel, złożyliśmy kwiaty, oddaliśmy pokłon parze prezydenckiej. Będziemy jeździć do skutku. Mamy nadzieję, że będzie nas więcej.

Facebook Comments

Related posts