Odliczanie IV – Między strategicznymi partnerami

Między strategicznymi partnerami – Polska jako strefa buforowa między Niemcami a Rosją [adrotate group=”9″]

     W maju ubiegłego roku CDU i CSU ogłosiły oficjalnie program zmiany stosunków własnościowych na jednej trzeciej części polskiego terytorium państwowego i na części terytorium państwowego Republiki Czeskiej. Jaka była reakcja naszych władz, władz naszego państwa na tą deklarację? Najpierw wszyscy udali, że nie słyszą, jak już nie mogli udawać, że nie słyszą bo prasa, nawet nasza prasa się trochę zaniepokoiła to zostało to zbagatelizowane. A no to taki fajerwerk przed wyborami. Jeśli nawet to jest fajerwerk przed wyborami, to jeżeli partie rządzące Niemcami, bo to nie są jakieś kanapowe partie fikcyjne, tylko partie które rządzą Niemcami, uważają, że takim fajerwerkiem przysporzą sobie głosów, to więcej wyjaśnia niż mówi. To to więcej nas informuje o tym co Niemcy naprawdę myślą i czego naprawdę chcą. A jak coś naprawdę myślą i jak coś naprawdę chcą, to prędzej czy później to zrobią.
Tylko nie wiedzieliśmy jak to zrobią. W jaki sposób to można pokojowymi metodami zrobić? Teraz już wiem. Właśnie dzisiaj o tym mówiłem w Radiu Maryja. Ministerstwo finansów nasze pracuje nad ustawą o kredycie z odwróconą hipoteką. To jest rzecz sama w sobie ani dobra ani zła, no taka sama jak każde inne. Natomiast przez kontekst polityczny i ekonomiczny może być szalenie groźna dla polskiego interesu państwowego. I nie jestem przekonany, czy właśnie nie dlatego pan premier Tusk dostał nagrodę Karola Wielkiego, że to robi. Wychodzi naprzeciw najskrytszym marzeniom zarówno niemieckim jak i żydowskim.
Otóż rzecz polega na tym ten kredyt z odwróconą hipoteką, on funkcjonuje również w innych państwach także mówię sam przez się ani dobry ani zły jest dobrowolny więc nie ma problemu, polega na tym,  że on jest adresowany do ludzi którzy ukończyli sześćdziesiąt lat, bank udziela kredytu albo całości kwoty, albo ratalnie w zamian za przekazanie mu własności nieruchomości. Z ekspertyzy amerykańskiej jaką niedawno dostałem wynika, że w Stanach Zjednoczonych statystycznie banki przejmują w ten sposób nieruchomości za mniej więcej czterdzieści procent wartości rynkowej, u nas może być nawet mniej, zwłaszcza gdy rząd, a to jest tylko kwestia czasu, obetnie emerytury, ponieważ system emerytalny jest na granicy bankructwa więc to jest kwestia czasu. I wtedy ci starsi ludzie mogą nie mieć innego wyjścia jak skorzystanie z tego kredytu.
Ponieważ na polskim rynku finansowym mamy przewagę banków niemieckich i z kapitałem żydowskim no to przejęcie własności przez banki to jest wyjście naprzeciw postulatom niemieckim i żydowskim. Żydzi jak państwo wiecie domagają się od Polski restytucji mienia na poziomie 65 miliardów dolarów.

Facebook Comments

Related posts