Patriotyzm po krakowsku – Waldemar Domański


PatriotyzmSpotkanie z Waldemarem Domańskim, twórcą Biblioteki Polskiej Piosenki i Lekcji Śpiewania, społecznikiem, krakowskim “miotaczem idei” i  “pogromcą bazgrołów”.

Waldemar Domański to pomysłodawca i inicjator Biblioteki Polskiej Piosenki, pomysłodawca „Lekcji Śpiewania”, założyciel i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Polskiej Piosenki „Refren”, organizator wielu krakowskich akcji społecznych i kulturalnych, aktywny radny Dzielnicy X Miasta Krakowa, pomysłodawca akcji społecznych: Pogromców Bazgrołów, Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka oraz Lokomotywy – Koalicji Kolei Galicyjskiej.

Z inicjatywy Waldemara Domańskiego nagrane zostały płyty CD: „Usłysz ojców śpiew”, „Płyta legionowa”, „Kolędy do śpiewania po domach”, „Droga Niepodległości – Kraków – Warszawa – Gdańsk” oraz „Wyśpiewaj Kraków” i „Radosna Niepodległości”. Wymieniona na końcu rozeszła się za sprawa kilku gazet w ilości przekraczającej 100.000 egzemplarzy.

Zgodnie z hasłem „Patriotyzm nie musi być cierpieniem!” Waldemar Domański stara się zmienić sposób obchodzenia świąt państwowych w Polsce – z koturnowych na radosne. Do tej pory w „Lekcjach Śpiewania” wzięło udział ponad 400 000 osób. Od 2012 roku „Lekcje Śpiewania” pojawiają się również w stolicy, promując radosny patriotyzm i pokojowe postawy obywatelskie wśród mieszkańców Kielc, Stalowej Woli, Krynicy i Warszawy. Lekcje stały się więc niejako towarem eksportowym Krakowa, przyczyniając się również do jego promocji Od 2011 roku – we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa – Waldemar Domański realizuje także projekt „Spis Muzyków Małopolski”.

Facebook Comments

Related posts