Ruch Kontroli Wyborów – Weź udział w zbieraniu wyników głosowania

Weź udział w zbieraniu wyników głosowania

przez kurierów

Ruchu Kontroli Wyborów

Zapraszam do współpracy wszystkich chętnych do fotografowania protokołów z głosowania z Obwodowych Komisji Wyborczych w Okręgu Wyborczym Nr 18 w Krakowie (9 powiatów podkrakowskich bez miasta Krakowa). Zgłoszenia, które już napłynęły, nie zapewniają dostarczenia fotografii protokołów ze wszystkich komisji okręgu.

Zadanie, które jest do wykonania, będzie polegało na dostarczeniu RKW zdjęć protokołów z głosowania z obwodowych komisji wyborczych spoza Krakowa (w Krakowie uczyni to inna grupa). Do obsłużenia są powiaty: chrzanowski, krakowski, miechowski, myślenicki, olkuski, oświęcimski, proszowicki, wadowicki, wielicki.

Trzeba będzie pojechać do siedziby wskazanej obwodowej komisji wyborczej, wykonać zdjęcie wywieszonego przez komisję na widok publiczny protokołu z głosowania (cyfrowym aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym), a następnie przesłać to zdjęcie pod wskazany adres e-mailowy RKW, przesłać na podany przez RKW numer telefonu komórkowego albo przywieźć do punktu RKW przy ul. Jagiellońskiej 11 w Krakowie (księgarnia Gazety Polskiej – róg ulic Jagiellońskiej i św. Anny).

Akcja rozpocznie się po zakończeniu i podliczeniu przez Obwodowe Komisje Wyborcze wyników głosowania, które odbędzie się – jak powszechnie wiadomo – 10 maja 2015 w godz. 7-21. Nieznana jest jednak godzina sporządzenia protokołów przez poszczególne OKW i wywieszenia ich na widok publiczny. W przypadku każdej komisji będzie to trochę inna godzina. Ustalony zostanie sposób powiadomienia kuriera o wywieszeniu protokołu z głosowania przez komisję, którą ma obsłużyć.

Po otrzymaniu takiej wiadomości zadaniem kuriera RKW będzie wykonanie zdjęcia wywieszonego protokołu. Objazd należy rozpocząć najszybciej jak to jest możliwe, ale ze względu na utrudnienia (praca, brak czasu) nie musi to być natychmiast.

Przewiduję, że czas objazdu jednej gminy to 3-4 godziny pracy. Zakładam, że każdy kurier objedzie co najmniej jedną gminę, a najlepiej dwie (lub więcej, jeśli zechce). Akcja powinna zakończyć się w poniedziałek wieczorem, ale może przedłużyć się do wtorku.

Potwierdzeniem udziału w powyższym przedsięwzięciu będzie wypełnienie formularza kurierskiego znajdującego się pod linkiem:

https://www.program7.pl/kurierzy/

Lista gmin do wyboru, znajdująca się w formularzu do wypełnienia, została okrojona o gminy, które zajęli już wyznaczeni kurierzy.

WAŻNE INFORMACJE DO PRZECZYTANIA PRZED WYPEŁNIENIEM FORMULARZA!!!

W formularzu proszę zadeklarować, ile gmin najchętniej chciałby zgłaszający się obsłużyć jako kurier RKW, oraz dokładnie wskazać te gminy. Proszę też o wskazanie dwóch gmin „rezerwowych”, gdyby wybrane przez pana gminy były już zajęte przez kogoś innego.

Ostatnie pytanie dotyczy dojazdu do siedziby komisji wyborczych o podanym przez nas adresie według schematu: ulicamiejscowośćgminapowiat.

Jeśli zgłaszający się nie posługuje się nawigacją satelitarną, pozwalającą łatwo dojechać do tak zlokalizowanej komisji, można otrzymać od nas papierową mapkę z siecią drogową z uwzględnieniem siedziby komisji wyborczej, do której należy dojechać. Trzeba koniecznie zaznaczyć taką potrzebę w przesłanym formularzu.

W przypadku przyjęcia mojej propozycji współpracy proszę koniecznie!!! wypełnić formularz z danymi kontaktowymi znajdującego się pod linkiem:

https://www.program7.pl/itro-preview/

Pozwoli to nawiązać kontakt i ustalić techniczne szczegóły współpracy.

Władysław Tyrański

koordynator Ruchu Kontroli Wyborów

na obszarze Okręgowej Komisji Wyborczej nr 18 w Krakowie

oraz na obszarze powiatu krakowskiego

e-mail: kragino@gmail.com; tel. 607 693 541

Facebook Comments

Related posts