Emerytury – Vox Populi – Blokada Sejmu


[adrotate group=”9″]

Pracownicy na wiecu przed Sejmem podczas protestu przeciw podnoszeniu wieku emerytalnego zorganizowanego przez  NSZZ “Solidarność”. Blokada Sejmu, Warszawa, 11 maja 2012.

* * *

Witam. Pracuję na chirurgii, jestem tylko salową i zarabiam 1050 zł. Panie Tusk życzę panu żeby pan zachorował i to naprawdę bardzo poważnie, chociaż jeszcze nigdy nikomu tego ie życzyłam, żeby pan się położył na chirurgię, żeby pana osłuchiwała 65 letnia pielęgniarka, 67 letnia salowa i 67 letni chirurg, który panu zrobi operację. Zapraszam serdecznie.

 Proszę państwa ja pracuję w centrum dystrybucji w Radomsku w firmie X. Dziennie pracownik tej firmy przerzuca 150 ton mebli, paczek, wszystko ręcznie. Pracują tam również kobiety, które przerzucają niewiele mniej. Ja pracuję w dziale załadunków, gdzie ładujemy samochody i obciążenia kolan jakich doznajemy są ogromne, bo podesty są twarde, amortyzacja na tych podestach jest fatalna. Ma 32 lata pracuję w tej firmie 2,5 roku i kolana bolą mnie codziennie. Idę do pracy z bólem kolan. Nie wyobrażam sobie jak w wieku 67 lat taki człowiek będzie się poruszał. Tylko wózek inwalidzki i nic więcej. Tyle pozostaje. Dodatkowo chciałbym nadmienić, że ciągle zwiększają obciążenia, pracowników jest coraz mniej, pracownicy są zwalniani i te obciążenia są coraz większe dla tych pracowników,którzy pozostają, bo ciągle wysyłane są do nas większe zamówienia a pracownicy, którzy zostali muszą wyrobić to co do tej pory. Także wyrabiamy coraz więcej w przeliczeniu na jednego pracownika. Ja nie wiem jak długo można pracować w tych warunkach.

Facebook Comments

Related posts