Ks. Eugeniusz Makulski – XIII Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ Solidarność do Lichenia


[adrotate group=”9″]

28-29 kwietnia 2012 roku odbyła się XIII Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ Solidarność do Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.

Przemówienie wygłosił Kustosz senior Sanktuarium Maryjnego Ks. Eugeniusz Makulski.

Pomimo wszystko, że na polskim niebie tyle czarnych chmur musimy się cieszyć ze zwycięstwa Chrystusa. A zwycięstwo nasze również razem z Chrystusem. Czytamy w piśmie świętym co się działo w Sodomie i Gomorze, straszne rzeczy. I wyrok zapadł, że ci przewrotni ludzie, nieczyści, zakłamani, oszuści, oszczercy, kłamcy, złodzieje będą zgładzeni. Ale Abraham o dobrym sercu człowiek zaczął się modlić; Ojcze, Boże szkoda tych ludzi. Mimo wszystko gdyby to było 40, a 30, a 20 żebyś darował. Daruję dla tych 30 a tych 10 też daruję. Niestety brakło w Sodomie i Gomorze, chociaż to były liczne miasta, tych 10 sprawiedliwych i dlatego kara boska dotknęła właśnie to strasznie grzeszne miasto.

Kochani bracia i siostry czasem nam się wydaje, że i w naszym kraju dokonuje się jakaś Sodoma i Gomora a nawet już możemy obserwować i kary boże. Wiele grzechów niestety kala tę ziemię polską. Ziemię uświęconą krwią świętego Wojciecha, błogosławionego Jerzego Matulewicza. Tylu męczenników, tylu wyznawców, tylu biskupów, kapłanów, tylu wiernych a tą ziemię kalają grzechy. Ale wydaje mi się, że Matka Boża Bolesna Królowa Polski, Polsce Bolesna, Bolesna bo dokonują się straszne grzechy. Brakło miłości ojczyzny, brak miłości matki. A czwarte przykazanie wyraźnie mówi; czcij, kochaj, szanuj, czuwaj, pomagaj matce, ojcu. A brak niestety w milionach polskich serc miłości do ojczyzny. To są ci, ci zgrzeszyli, którzy sponiewierali, zlekceważyli dar wolności dany przez Boga, nie poszli głosować. To ci zgrzeszyli ciężko, ochrzczeni, u komunii byli, śluby kościelne mają a poszli głosować na ludzi, którzy znieważają krzyż święty, urządzają orgię pod świętym krzyżem.

no images were found

Facebook Comments

Related posts