Bohaterscy Holendrzy i handel powietrzem – dr Jerzy Lackowski


[adrotate group=”9″]

Wykład dr Jerzego Lackowskiego Rynkowe reformy szansą dla polskiej edukacji
17 kwietnia 2012, Kraków
Organizatorzy: Oddział Krakowski Kongresu Nowej Prawicy i “Stowarzyszenie Na Rzecz Wolnego Handlu”

Mnie Holendrzy kiedyś powiedzieli; słuchaj my mieliśmy największy ruch oporu w Europie. Ja mówię może zachodniej? No i w ogóle byliśmy tacy dzielni w czasie okupacji. Ja mówię tak, ale coś tak słabo słychać o was w naszych dziełach historycznych. Myśmy bronili naszych żydów przed wywiezieniem, myśmy robili demonstracje na ulicach, protestowaliśmy jak chcieli naszych żydów wywozić. Ja mówię no dobrze jakie kary spadały na waszych przodków? A lary administracyjne musieli płacić. A czy u was takie demonstracje były? Ja mówię, że u nas nie było takich demonstracji dlatego, że jakby taką demonstrację ktokolwiek zrobił, to Niemcy ustawili by paru z karabinami maszynowymi i byłoby po demonstracji. To po pierwsze. A po drugie to nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że polska rodzina za ukrywanie rodziny żydowskiej ginęła cała łącznie z sąsiadami. To niemożliwe, a wyrok sądu?

Proszę państwa i to jest to z czego wielu Polaków sobie nie zdaje sprawy. Kompletnie inna świadomość. Oni kompletnie Europy środkowej nie rozumieją. Jak pojedziemy do Rumunii, na Węgry to z tymi ludźmi jesteśmy w stanie się porozumieć, my przeszliśmy podobną drogę. I rzeczywiście to stare polskie myślenie, mądrych polskich polityków żeby budować wspólnotę Europy środkowej musi wrócić. Popatrzcie gdybyśmy w tej nieszczęsnej Unii potrafili, mam nadzieję, że się rozpadnie, gdyby te kraje Europy środkowej potrafiły razem występować, to stanowiłyby bardzo silny głos. A oni nas rozgrywają. Narzucają nam kwestię.

To Rafał Ziemkiewicz ma rację, że to jest przekręt stulecia. Handel powietrzem. Proszę zauważyć, żaden mafiozo, żaden wybitny przestępca nie wymyślił by handlu powietrzem a w biurokracji wymyślili handel powietrzem. I się kupuje kwoty na emisję. I znowu tu się pojawia kwestia wykształcenia. Brak wykształcenia fizycznego sprawia, że ludzie wierzą w te wszystkie bzdury związane z efektem cieplarnianym zamiast się zająć cyklami aktywności słonecznej.

 

Facebook Comments

Related posts