Kłamstwo smoleńskie jest rozbite w pył – J.Kaczyński pod Krzyżem Katyńskim w Krakowie


[adrotate group=”9″]

18 kwietnai 2012

Obchody II rocznicy pochowania pary prezydenckiej na Wawelu.

O godzinie 18:00 rozpoczęła się uroczysta msza święta w Katedrze Wawelskiej. Po mszy uformowano pochód, który przeszedł pod Krzyż Katyński. Przemawiali: Małgorzata Wasserman, Jarosław Kaczyński.

Przed dwoma laty żegnaliśmy Marię i Lecha Kaczyńskich. Żegnaliśmy, bo pogrzeb to jest takie ostateczne pożegnanie na tej ziemi, w tym życiu. Ale żegnaliśmy nie do końca, bo pozostało dziedzictwo. Pozostał testament. Testament prosty. Lech Kaczyński i zawsze wspierająca go Maria chcieli jednego, chcieli niepodległej Polski. Chcieli Polski sprawiedliwej. Chcieli Polski, w której obowiązuje sprawiedliwe prawo i jest przestrzegane, także przez tych, którzy rządzą. Chcieli Polski, i to jest bardzo ważne, to zawsze trzeba powiedzieć – solidarnej. Bo bez solidarności, bez solidarności między obywatelami, między ludźmi niczego naprawdę zbudować się nie da. To prosty testament, który musimy realizować. I który będziemy realizować zwyciężając zło dobrem. Mówiłem o tym w Warszawie i jeszcze raz powtarzam, w Polsce w tej chwili mamy coraz więcej tego, co można określić jako odbudowę siły dobra, społecznego dobra. Państwo tutaj stojący są właśnie tego przykładem. Te sztandary, te transparenty to wszystko za co z całego serca dziękuję. Dobro w Polsce musi zwyciężyć, jest coraz silniejsze. Ale to dobro jest związane ściśle, tak ściśle jak to się rzadko w historii zdarza z prawdą. I tak prawda rzeczywiście, jak już mówiła pani mecenas, jest coraz bliżej. Dojdziemy do tej prawdy.

Tak zwyciężymy. Ale musimy też pamiętać, że prawda, solidarność to także umiejętność oddzielenia dobra od zła. Nie możemy sobie dawać wmawiać, że dobro i zło się miesza, nie.

Tak jak mówił mój świętej pamięci brat; w historii rację mają ci, którzy walczą o wolność. To nie jest tak, że racje są równo podzielone. My walczymy o wolność. Wolność Polski, wolność naszej ojczyzny, naszą wolność, o to by Polska stała się w końcu państwem wolnych Polaków. Precz jej wrogom zewnętrznym i tym, którzy tych wrogów reprezentują tutaj, przeciw tym, którzy robią to z głupoty, ale także przeciw tym, którzy robią to całkowicie świadomie. Ich musimy pokonać i pokonamy. Zwyciężymy. To zwycięstwo jest coraz bliżej.

Kłamstwo smoleńskie jest rozbite w proch, w proch rozbite są nadzieje na to, że Polacy zapomną i dziś mamy tego kolejny dowód. Chcę jeszcze raz powiedzieć – dziękuję Wam wszystkim, dziękuję tym wszystkim, którzy chcą prawdy, chcą wolności, chcą ojczyzny naprawdę niepodległej. Dziękuję Gazecie Polskiej, dziękuję jej naczelnemu redaktorowi, który tutaj stoi, dziękuję klubom, dziękuję Prawu i Sprawiedliwości, mojej partii, dziękuję tym wszystkim, którzy dzisiaj tworzą ten archipelag wolności, patriotyzmu, ten archipelag za chwilę połączy się w całość, w jedną wielką całość, która pokryje polską mapę, całą Polskę. Powtarzam zwyciężymy.

Facebook Comments

Related posts