Pierwszy ostrzał zaczął się o godzinie 11:50 i to był ostrzał izraelski…

Renata Ptak opowiada o życiu pod izraelskim ostrzałem,  sytuacji w Palestynie i konflikcie palestyńsko-izraelskim. W ramach wystawy fotograficznej Władysława Grodeckiego Ziemia Święta.

Polacy myślą, że to tak jest, że jak muzułmanin to źle traktuje kobietę. Otóż z Koranu wynika, że jeżeli muzułmanin bierze sobie za żonę chrześcijankę to jego obowiązkiem jest sprostać temu żeby ona mogła wypełniać swoje obowiązki religijne, tak jak tego potrzebuje. Jeżeli kościół jest odległy a ona chce tam jeździć, to on ma obowiązek odstawić ją pod same drzwi i przywieść stamtąd. Czy to jest nieposzanowanie dla religii?

Ja na przykład często słyszę, że muzułmanie źle traktują chrześcijan, ja nie spotkałam tam chrześcijan oprócz cudzoziemek, w zasadzie można powiedzieć, że żyłam wśród muzułmanów, byłam traktowana nie dobrze, lepiej niż dobrze, bardzo dobrze. (…)

Jak ja w polskich mediach czytałam, że w odpowiedzi na zmasowany ostrzał rakietowy się ta wojna zaczęła to proszę państwa ręce mi opadły, bo tam pierwszy ostrzał zaczął się o 11:50 i to był ostrzał izraelski. To jest bardzo małe terytorium, jak pani butla z gazem wybuchnie w jednej części to w drugiej to słychać. (…)

Niestety jest coś takiego jak wojna militarna i wojna medialna. Ta druga jest o tyle okrutna, że sieje spustoszenie w umysłach mnóstwa ludzi i rodzi nienormalne, nierealne i nieprawdziwe spojrzenie na drugiego człowieka.

Ja miałam dwa razy policję w domu bo bombardowaniach w WTC. 15 lat pracowałam w banku, mam nieposzlakowaną opinię, moi rodzice byli nauczycielami. Mój mąż skończył dwa kierunki studiów z wyróżnieniem, był najlepszym studentem który na ileś tam tysięcy osób najlepiej zdał maturę. Co robi policja w moim domu? Czemu? Bo jest muzułmaninem? Iluż ludzi okropnych, okrutnych robiących wiele przestępstw mamy w Polsce, a ktoś chce mnie inwigilować dla wyznania, bo nie dla uczynków mojego męża, który przyjeżdżając do Polski musiał mieć poświadczenie o niekaralności, biorąc ślub ze mną musiał mieć poświadczenie o niekaralności i 20 lat nie wyjechał z Polski i nie miał żadnych konfliktów z prawem. To czemu ja mam mieć kontrolę w domu?

Facebook Comments

Related posts