Poseł Wiesław Janczyk przemawia podczas protestu Solidarności w Warszawie 29 marca 2012


[adrotate group=”9″]

Poseł Wiesław Janczyk przemawia podczas protestu Solidarności przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego do 67 lat. Warszawa, 29 marca 2012.

Dziękuję serdecznie. Kochani kiedy przychodzi walczyć o prawa i przywileje obywateli, o prawa i przywileje Polaków to na kogo niezawodnie można liczyć? Na Solidarność. Niezawodnie można liczyć na Solidarność zwłaszcza Małopolską, chociaż tutaj bez wyjątku.

Kochani jestem pod wielkim wrażeniem Waszej obecności. Jako poseł, jako obywatel Małopolski pod wielkim wrażeniem tej akcji zbierania podpisów. Dwa miliony podpisów w tak ważnej sprawie. Uważam, że ta sprawa to podaj największe kłamstwo publiczne ostatnich lat, zwłaszcza uzasadnienie projektu, które pokazuje bez żadnych gruntownych analiz, bez żadnych gruntownych wyliczeń ekonomicznych dotyczących wzrostu gospodarczego, perspektywy zadłużenia parametrów ekonomicznych, makroekonomicznych, która prostym założeniem w sposób mechaniczny doprowadza do tak drastycznego zwiększenia wieku emerytalnego dla kobiet. Pomnijmy to. Przez ten Rząd Platformy Obywatelskiej, PSL-u, Donalda Tuska dla kobiet to zwiększenie wieku emerytalnego do lat 67, dla kobiet, oznacza, nowe 12 już lat pracy, bo przecież cofnięte dla prawie miliona ludzi emerytury pomostowe, które przysługiwały paniom w wieku lat 55. I dzisiaj bezkrytycznie ten okres ma być wydłużony o 12 lat.

To kłamstwo publiczne, które bulwersuje ludzi, którzy rozumieją na czym polega cofanie przywilejów i praw społecznych, ono polega na tym, że mówi się, że Polacy mogę pracować do takiego wieku i porównuje się obywateli naszego kraju z obywatelami wysokorozwiniętych państw Europy w Niemczech, we Francji, Wielkiej Brytanii, ale kochani różnica jest kolosalna.

Facebook Comments

Related posts