Wojciech Grzeszek przemawia podczas protestu Solidarności w Warszawie 30 marca 2012


Przewodniczący Zarządu Regionu Małopolska NSZZ  “Solidarność” Wojciech Grzeszek przemawia podczas protestu Solidarności przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego do 67 lat. Warszawa, 30 marca 2012.

Koleżanki i koledzy. Po pierwsze dziękuję moim koleżankom i kolegom z regionu Małopolska, że w tą mroźną noc czekali aż przybędziecie tak tłumnie. I nie ważny jest ten wysiłek i to zmęczenie, ważne, że dzisiaj jesteśmy wszyscy razem.

Stała się dzisiaj rzecz wielka. Widzieliście państwo przed chwilą na telebimie, że po raz pierwszy od niepamiętnych czasów, po przemówieniu naszego przewodniczącego większość Sejmu wstała. Nie wiem czy to jest większość, która wystarczy do tego żeby przegłosować to o co nam chodzi, ale to jest nowa tworząca się większość popierająca nasze postulaty.

Wydaje się, że jesteśmy na najlepszej drodze żeby zjednoczyć polską prawicę z Solidarnością, ruchem związkowym, z postulatami pracowniczymi. Ci obecnie rządzący odeszli już bardzo daleko od tego o co nam chodzi, odeszli bardzo daleko od człowieka. Widzieliście, ta lekcja tutaj paru godzin patrzenia w ten telebim także mówi o tym z jaką nonszalancją, z jaką butą, bawieniem się laptopami, bawieniem się telefonami część tej koalicji, która uważa że będzie rządziła wiecznie zachowywała się podczas przemówienia mówiącego o losie naszych najbliższych, o losie nas wszystkich. Naszych matek, naszych dzieci a także po prostu nas, którym się każe pracować, tak jak coraz częściej się to powtarza, aż do śmierci.

Dziękuję, że tu jesteście. Myślę, że nie pozwolimy na to i dalej będziemy walczyć o godność, honor i godną pracę.

 

Facebook Comments

Related posts