Janusz Zieliński podczas protestu Solidarności w Warszawie 29 marca 2012


[adrotate group=”9″]

Janusz Zieliński podczas protestu Solidarności przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego do 67 lat. Warszawa, 29 marca 2012.

Zwolennicy ateizmu 9 sierpnia podjęli zorganizowany protest przeciwko naszej obecności, obecności krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Bóg i Radio Maryja zadecydowało, że to wszystko się nie udało. Natomiast później za półtora roku ci sami ludzie, którzy dojrzeli, zrozumieli jedno, że tak samo krzyż, tak samo zwolennicy krzyża jak przeciwnicy ACTA idą w jednym kierunku, tylko mają inną optykę zdarzeń. I to jest pierwszy efekt społeczny jaki zaistniał. Drugi efekt społeczny jaki istnieje to tutaj się tworzy w tej chwili prawdziwe społeczeństwo. Prawdziwy naród, który rozumie istotę i polską rację bytu. Za to wszystko dziękujmy Bogu i wzajemnie sobie.

Mam zaszczyt prezentować ludzi, którzy 10 kwietnia 2010 roku stanęli przed Pałacem Prezydenckim po to żeby powiedzieć wszystkim, że nie zapomnimy o katastrofie samolotu Tu 154. I tak to się dzieje blisko dwa lata w tej chwili.

Pięknie dziękujemy Ojcu Jerzemu Gardzie za to, że swoją obecnością, modlitwą i podejściem kapłana utrwalał to wszystko, cementował i dodawał nam sił łącznie z księdzem Stanisławem Małkowskim. Bardzo dziękujemy. A ja dziękuję wszystkim przedstawicielom związku NSZZ Solidarność za to, że stworzyła się jedność narodowa i społeczna. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy.

W 1997 roku nie kto inny, jak największy Polak Jan Paweł II w Zakopanem zwracał się wtedy do narodu i mówił: „Brońcie krzyż od Giewontu do Bałtyku” i jesteśmy dumni w tej chwili, że wypełniamy słowa i testament Jana Pawła II, tu przed Sejmem w Warszawie i w każdym miejscu na Krakowskim Przedmieściu.

Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem.

 

Facebook Comments

Related posts