Poseł Włodzimierz Bernacki przemawia podczas protestu Solidarności w Warszawie 29 marca 2012

Poseł Włodzimierz Bernacki przemawia podczas protestu Solidarności przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego do 67 lat. Warszawa, 29 marca 2012.

Szanowni państwo to nie tylko edukacja na poziomie szkół podstawowych, ogólniaków, gimnazjów, ale ta niszczycielska robota dokonuje się też w szkolnictwie wyższym. Szkolnictwo wyższe już przygotowuje się pod przyjęcie tych dzieci, które nie będę znały historii, nie będą znały języka polskiego, historii literatury polskiej. Nasi kandydaci, absolwenci szkół podstawowych, ogólniaków, którzy przychodzą na studia wyższe są słabi, ale niestety po tych reformach będą rzeczywiście nadawać się tylko do tego żeby wyjechać na zachód.

Ten system, który w tej chwili funkcjonuje jest systemem deprecjonującym nas jako Polaków. Po co mamy pamiętać te doświadczenia historyczne z czasów komunizmu, te doświadczenia historyczne z czasów II Wojny Światowej?

Szanowni Państwo jesteś my z Wami, jesteśmy z Małopolską tutaj w Warszawie, ale jesteśmy też z Dębnikami z kolegami, którzy prowadzą strajk głodowy już kolejny 11 dzień. Szanowni Państwo wspomóżmy ich oklaskami i wiwatem.

 

Facebook Comments

Related posts