Poseł Stanisław Ożóg przemawia podczas protestu Solidarności w Warszawie 29 marca 2012


Poseł Stanisław Ożóg przemawia podczas protestu Solidarności przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego do 67 lat. Warszawa, 29 marca 2012.

Dziękuję bardzo drogi przyjacielu.

Drodzy przyjaciele nie jestem sam, są moi przyjaciele parlamentarzyści z Podkarpacia i właśnie wracamy spod Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie była pikieta.

Protestujemy przeciwko ograniczeniu lekcji historii, ale nie tylko historii. Tak samo fizyki, chemii, języka polskiego. Nie możemy się na to zgodzić podobnie jak nie możemy się zgodzić na draństwo, które się próbuje popełnić jeśli chodzi o tak zwaną reformę emerytalną. Nasze stanowisko jest jasne, jednoznaczne.

Byliśmy, mówię w swoim imieniu i moich przyjaciół obecnych i nieobecnych, zawsze z Solidarnością i też będziemy jutro i nie tylko. Na to nie możemy się godzić. Jestem przekonany, że jutro w tym miasteczku będzie cała Polska. I kiedyś występując publicznie w Radiu Rzeszów mówiłem, że mam nadzieję, że w czasie pobytu tego miasteczka pod Kancelarią Premiera czy tutaj pod obiektami Sejmu na pewno pani marszałek Kopacz chyba Was odwiedzi i często będzie odwiedzać dlatego, że to weszło w tak zwaną świecką tradycję, a pani Prezydent Warszawy zadba o posiłki i ciepłe i zimne, ale chyba się tak nie stało?

Krótką mają pamięć natomiast my pamiętamy dobrze i będziemy pamiętać. Jesteśmy z Wami. Życzymy wszystkiego dobrego. Wiary. Dlatego, że wiara i nadzieja pozwoli nam przetrwać i zwyciężyć. Szczęść Boże. Wszystkiego dobrego.

Facebook Comments

Related posts