Marsz dla Jezusa Chrystusa Króla Polski

[adrotate group=”9″]

Warszawa, 19 września 2010

 W niedzielę, 19 września 2010 ulicami centrum Warszawy przeszedł Marsz dla Jezusa Chrystusa Króla Polski.

Marsz uformował się przed gmachem Sejmu, a następnie przeszedł ul. Matejki, dalej Alejami Ujazdowskimi do Placu Trzech Krzyży, a następnie Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego. Marsz zakończyła msza święta w archikatedrze św. Jana.
Uczestnicy i organizatorzy szacowali, że w Marszu wzięło udział od dwóch do trzech tysięcy ludzi. Przyjechali do stolicy z całej Polski. Na transparentach widniały m.in. napisy: Kraków, Piotrków Trybunalski, Rabka, Krosno, Ostrołęka. W pochodzie nieśli krzyże, obrazy, flagi oraz liczne transparenty.
Część uczestników Marszu miała na sobie długie, czerwone peleryny, ze znakiem krzyża i wizerunkiem Chrystusa – To Rycerze Chrystusa Króla. Uczestnicy Marszu m.in. śpiewali “Rotę”, “Boże coś Polskę”, modlili się odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Na oficjalnej stronie Marszu (www.intronizacja.pl) do udziału w nim zapraszano “wszystkich Polaków, katolików i patriotów z całej Polski i z zagranicy, którzy gorąco pragną by przyszłość Polski upływała pod Jego panowaniem”.
“W tym trudnym dla Polski czasie zaufajmy Bogu, który pragnie nas ocalić. Jedyną nadzieją na odmianę obecnej sytuacji naszej Ojczyzny i wyrwanie jej z rąk licznych wrogów, którzy ją bezustannie niszczą, jak również odnowienie życia moralnego i religijnego Narodu, jest dokonanie ogólnonarodowej Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski (…)” – oświadczyli organizatorzy Marszu.

Kilkugodzinna manifestacja przebiegała bardzo spokojnie.
W trakcie przemarszu przez stolicę jego uczestnicy robili cztery ok. półgodzinne postoje m.in. przy pomniku prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz przed Pałacem Prezydenckim, gdzie Marsz spotkał się z kilkudziesięcioosobową grupą Obrońców Krzyża, którzy od wielu tygodni przebywają w tym miejscu. Obecni przed Pałacem wnieśli wtedy w górę kilkadziesiąt małych drewnianych krzyży i zapalili znicze.
W przerwach słuchano prelekcji na tematy związane z Intronizacją, a także dotyczące bieżącej sytuacji w Kościele i w Polsce.

Organizatorem Marszu był Ruch Suwerenności Narodu Polskiego.

 

Facebook Comments

Related posts