x. Adam Lenik – POLSKA – KOŚCIÓŁ ZAGROŻENIA NIE TYLKO DUCHOWE

Objawienia Fatimskie – Sprawa polska w objawieniach i pismach x. Stefano Gobbi

 

Objawienia Fatimskie - Sprawa polska w objawieniach i pismachZagadnienie ogólnoświatowe

W pewnym momencie jego osobisty problem przechodzi w zagadnienie ogólnoświatowe. I zwraca się do Najświętszej Dziewicy z małym wyrzutem: obiecałaś Pani, że przyjdzie Twój triumf, tymczasem mija kolejny dziesiątek lat a na świecie coraz gorzej. Gdzież więc szukać znaków Twojego triumfu? I wtedy usłyszał po raz pierwszy głos wewnętrzny. Określony już tutaj jako tak zwana lokucja, głos wewnętrzny samej Najświętszej Maryi Panny jak potem zidentyfikował. Właśnie tutaj w tym miejscu zapewne zrobił gest rozglądania się gdzie tu mogą być znaki triumfu albo jaka osoba może być koło niego świadectwem Jej triumfu? Już nadchodzącego albo dokonującego się. Właśnie tutaj od Ciebie chcę zacząć mój triumf. Właśnie dzisiaj. Przecież ja się nie nadaję do tego. Żeby więc nikt nie powiedział, że to jest Twój pomysł, Twoje działania a w konsekwencji dzieło, którego Ty dokonasz, to właśnie dlatego Ciebie wybrałam. Co ja mam robić? Gdy powrócisz do domu będziesz się dowiadywał co masz czynić. I na tym koniec.

Ważna data

13 października zaistniała okoliczność, która była pierwszym spełnieniem obietnicy Matki Bożej. Dowiesz się co masz czynić. Kolega ksiądz zaoferował mu wyjazd do domu księży emerytów nad jeziorem Garda z  propozycją aby się tam razem z nimi pomodlić. Już w drodze przyszła mu myśl, że jest to 13 dzień października a więc dzień zakończenia objawień Matki Bożej. Może podejmą sprawę i będziemy się modlić o to by triumf Matki Najświętszej który mi obiecała nastąpił jak najrychlej. Gdy zreferował sprawę pomysłu wspólnoty kapłańskiej dla przygotowywania triumfu Matki Najświętszej, to od zaraz trzech księży zgłosiło się, że chętnie do takiej wspólnoty się dołączą. A gdyby to była grupa pod nazwą Niepokalanego Serca Maryi? Czy księża przyjęliby taką opcję? Czemuż by nie? No to w takim razie wpisuję czcigodnych na listę. Siebie tam umieścił jako pierwszego, drugiego i trzeciego, przepraszam było dwóch chętnych a on był trzeci, i gdy zapisał nazwisko tego trzeciego – dzwonek do drzwi, potem drugi, gospodarz domu albo ktoś kto pilnował przyjmowania gości zawieruszył się, więc dzwonek się powtarzał i któryś z księży wyszedł i w drzwiach zastał Ekscelencje.

Ksiądz biskup

Ksiądz biskup przejeżdżając tamtędy w ostatnim momencie pomyślał odwiedzić podopiecznego swojego, kapłana który znajdował się w tym domu księży emerytów. Ekscelencjo o kogo chodzi? O ten ksiądz jest tu z nami. Księże biskupie my przed chwilą co dopiero pomyśleliśmy o założeniu takiej wspólnoty kapłańskiej Niepokalanego Serca Maryi. Niepokalanego Serca Maryi? Dosyć oryginalny pomysł. A przyjęli byście mnie? No czemu by nie? Ksiądz biskup poprosił o listę i wpisał się jako czwarty. I tak w sposób nadzwyczajny, nie do przewidzenia wszystko się zaczęło. Pól roku potem w lipcu 1973 roku ksiądz Stefan usłyszał ponownie głos matki Najświętszej i właśnie rozpoczęły się dyktanda, które zawierają aż sześćset kilkadziesiąt przekazów i ponad osiemset stron druku. My natomiast zagadnienie orędzi, treści orędzi zawężamy do sprawy polskiej. Oprócz trzech orędzi dotyczących wprost Polski, przekazanych Polsce, jest czwarte orędzie, które nie jest wprost dotyczące naszej ojczyzny, ale miało miejsce w naszej ojczyźnie.

Objawienia Fatimskie ciąg dalszy

Facebook Comments

Related posts