„Błękitna Polska” w sprawie tzw. mordu w Bzurach

[adrotate group=”9″]

 
 
 
Warszawa, 7 marca 2012 r.
Stowarzyszenie Unum Principium
Komitet „Błękitna Polska”
ul. Dębowa 31 86-065 Łochowo
tel. 513056985
 
Pan dr Łukasz Kamiński Prezes Instytutu Pamięci Narodowej
 
Szanowny Panie Prezesie,
z wielkim zdziwieniem, a zarazem zaniepokojeniem, przyjęliśmy medialne doniesienia o podjęciu przez białostocki oddział kierowanej przez Pana instytucji śledztwa w sprawie domniemanej zbrodni w Bzurach (woj. podlaskie). Osobliwość tej sytuacji polega na tym, że jedynym źródłem wiedzy o tym rzekomym wydarzeniu są akta komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Trudno nam zrozumieć, dlaczego IPN za wiarygodne uznaje „zeznania” złożone w katowniach organizacji zbrodniczej powołanej dla oczerniania i unicestwienia polskich patriotów. Podawany przez media przebieg zdarzeń nie nosi żadnych cech prawdopodobieństwa, a sposób jego przedstawiania wywołuje obawę, że cała ta sprawa jest wyłącznie kolejną antypolską nagonką i próbą obarczenia Polaków odpowiedzialnością za koszmar II wojny światowej.

 

Dlatego w oparciu o art. 3. Kodeksu Postępowania Karnego zwracamy się do Pana z żądaniem dopuszczenia naszych przedstawicieli, jako czynnika społecznego, do postępowania toczącego się w sprawie tzw. mordu w Bzurach. Jesteśmy przekonani, że wymaga tego ważny interes społeczny, jakim jest ochrona dobrego imienia Polski i Polaków.

Z poważaniem

Elżbieta Bączkowska, Prezes Stowarzyszenia Unum Principium
Krzysztof Zagozda, Przewodniczący Komitetu „Błękitna Polska”
Do wiadomości:
– media
– marszałek Sejmu RP
– Rada IPN
– opinia publiczna


Tych, którzy nie widzą o co chodzi odsyłam do paszkwilu zamieszczonego w GW http://wyborcza.pl/1,75478,11289917,Mord_w_Bzurach.html

Marek C.

Facebook Comments

Related posts