O nas

Drodzy widzowie.

Oddajemy do Waszej dyspozycji stronę, na której zgromadziliśmy sporo własnych materiałów wideo. Są to materiały o różnej tematyce i o różnej formie przekazu – od wykładów historycznych po wiersze. Na tej stronie można zobaczyć to czego nie pokażą żadne media w Polsce. Zajmujemy się krzewieniem tego, co jest prawdziwie polskie. Nie ulegamy wpływom i naciskom. Nie idziemy z tak zwanym duchem czasu i pozornego postępu. Nie gonimy za sensacją.

W 2011 roku nasz film zajął II miejsce na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Nagrodę tę otrzymał film Marka Czapli pod tytułem „Wołyńska historia opowiadana krzyżami”. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt. W maju 2011 roku powstała druga część filmu pod tym samym tytułem, a we wrześniu 2011 roku zakończyliśmy prace nad trzecim filmem o tematyce wołyńskiej pod tytułem „Szlakiem wołyńskich krzyży”. Zdjęcia do wszystkich tych filmów były kręcone na Wołyniu, gdzie jeździliśmy kilkakrotnie. Najważniejszą sprawą jest jednak to, że sprawiliśmy, że przemówiły wołyńskie dzieci, o których w Polsce już prawie zapomniano. Film „Szlakiem Wołyńskich Krzyży” otrzymał III nagrodę na Polonijnym Festiwalu Multimedialnym “POLSKIE OJCZYZNY 2012″

W 2016 roku światło dzienne zobaczył nasz film odsłaniający tajemnice krakowskich kopców „Azymut 66 – Astronomiczna tajemnica Krakowa” . Film ten powstał na podstawie pracy prof. Władysława Górala z AGH, który odkrył zależności astronomiczne miedzy tymi najstarszymi budowlami.