Dziennik Zachodni podjął próbę storpedowania festiwalu Orle Gniazdo

orlegniazdo_300Iście rewolucyjną czujnością wykazała się dziennikarka Dziennika Zachodniego. Chodzi o mający odbyć się pod koniec czerwca w Siewierzu festiwal muzyki narodowej Orle Gniazdo. Za sprawą „oburzonych” mieszkańców ( nie wiadomo jakich i jakiego miasta ) wysmarowała pani redaktor tekst na temat jak to ci enigmatyczni „mieszkańcy protestują, a władze Siewierza rozkładają bezsilnie ręce”. Ma się rozumieć protestują przeciw festiwalowi. Autorka cytuje w swoim artykule fragment maila, który dotarł do redakcji “To oburzające, by w kraju tak dotkniętym przez ideologię nazizmu odbywały się takie wydarzenia”, a redakcja zapewne także poczuła się oburzona więc pani redaktor rzuciła się w wir analizy tekstów zaproszonych na festiwal wykonawców. Z analizy tej, jak można się było spodziewać, wyszedł rasizm.

Ja rozumiem, że pani redaktor nie podoba się festiwal Orle Gniazdo, i temu komuś kto przysłał ten mail też. Jest na to pewien sposób bardzo prosty – Nie przyjeżdżajcie. Ja tak robię od lat. Jeśli nie podoba mi się to, co mówi pani Magdalena Środa, to nie idę jej słuchać. Ja myślę, że nawet nie jestem zaproszony. Wy zróbcie podobnie. Nikt za Wami płakać nie będzie.

Z tym oburzeniem, to sprawa jest dziwna. Tutaj jakiś ktoś pisze listy do redakcji Dziennika Zachodniego że czuje się oburzony, że nazizm, że takie wydarzenia… Nikogo nie bulwersuje fakt, że w Polsce tak doświadczonej przez ideologię komunistyczną w 2002 roku zarejestrowano Komunistyczną Partię Polski, która działa sobie spokojnie po dziś dzień. Nikogo nie bulwersuje, że największych zbrodniarzy komunistycznych z czasów PRL nie może skazać żaden polski sąd. Jak tylko gdzieś jest mowa o Polsce, narodzie, patriotyzmie, zaraz pojawia się jakiś oburzony i zapodaje swoją mantrę o faszyzmie, nazizmie, rasizmie itp. i zawsze się znajdzie jakiś sprzedajny redaktorek z niepolskiego szmatławca, który tę sprawę podchwyci i rozdmucha. To daje do myślenia.

Przypominam, że Program7 objął festiwal Orle Gniazdo patronatem medialnym i tego będziemy się trzymać.

MC

Jeden z uczestników festiwalu: Ptaku Zjednoczony

Facebook Comments

Related posts